Vizyon, misyon, değerler

‘Kendi Hikayene Yolculuk’ bir ‘senaryo/ hikaye danışmanlık oluşumu’ ve ‘birlikte üretim projesi’ olarak 2018’de yola çıktı. ‘Hikaye Yazma’, ‘Hikayeye Giriş’ ‘Senaryo Geliştirme ve Proje Dosyası Hazırlama’ ‘Senaryo Danışmanlığı’ gibi atölyeler verdi. Atölyelerde katılımcıların özgün hikayeler yaratmasını, bu hikayelerin her birini değerlendirmeyi ve katılımcıların birbirlerinin hikayesine verdiği şeffaf katkıyı önemsedi. Böylece katılımcılar atölyelerde açık bir ortamda hikayelerini paylaşabildiler. Ayrıca oluşan hikayelerden uygun olanlara, talep dahilinde bireysel danışmanlıklar verildi.

Hayallerle yola çıkan yazarlardan bir zemin & topluluk yaratma ihtiyacıyla beslenen KHY; öğretme ve paylaşma amacıyla çıktığı bu yolda öğretirken öğrenip paylaşırken çoğalıyor.

Neler mi yapıyoruz? Tematik atölyeler düzenliyoruz, hikayesine/ senaryosuna nasıl gireceğini fikrini nasıl kökleyeceğini bilemeyen yazarlara yardımcı oluyoruz. Yazdıklarınızı okuyoruz ve senaryo raporu çıkarıyoruz. Sektör profesyonelleriyle söyleşiyor size eğitimler hazırlıyoruz.

Atölyelerimizi ek disiplinlerle, alanında ilham verici kişilerle donatıyoruz. Her seferinde hem ruhumuzu, hem zihnimizi, hem bedenimizi besleyen dokunuşların yaratıcılığa ve hikayelere ne kadar iyi geldiğini biliyor ve deneyimliyoruz.

Yazmanın ve yeni hikayelere giden yolun aynı zamanda rahat bir beden, güçlü bir duruş, açık bir zihin ve blokajsız bir akışla var olabileceğini bu şekilde daha derin ve incelikli hikayelerin açılabileceğine inanıyoruz.

Kadıköy’deki çalışma mekanımızda bireysel danışmanlık servisi veriyoruz ve burada sipariş hikayeler çalışıyor, yazarlarla senaristlerle hikayelerle yol alıyoruz. Ek hizmetlerimizle sektördeki hikaye üretim mekanizmalarını ve yapılan projeleri diğer yazarlara destek olması için paylaşıma açma niyetiyle hareket ediyoruz. Ayrıca kendi hikayelerimizi ve projelerimizi geliştiriyoruz.

Hikayenize iyi bakın.

Çünkü onlar iyi bir senaryoya giden yolda ilk tohumlardır ve köklenmeyen hiçbir şey göklere ulaşamaz…. 

IŞIL SÖNMEZ / Kurucu

Işıl sektörün pek çok alanında çalışmış bir senarist danışman. Aşk-ı Memnu ve Yaprak Dökümü ile sektöre stajerlikle giren Işıl Melekler Korusun, Karadayı, Ulan İstanbul, Hayat Yolunda, Zümrüdüanka, Güvercin, Menejerimi Ara gibi dizilerde hikaye geliştirdi ve tretman yazarlığı yaptı. Ayrıca Kanal D’de dramalar departmanında Bir Litre Gözyaşı dizisi için çalıştı. New York’ta NewYork Üniversitesi’nde Senaryo dersleri ve danışmanlık kurları alan Işıl, geçen sene Script University’nin online sınıflarında “Senaryo Okuma” bölümünü tamamladı. Nişantaşı Üniversitesi’nde Birol Güven, Ümit Ünal, Faruk Turgut gibi isimlerle Senaryo Doktorluğu Sertifika programı hazırladı. Işıl Zeynep Atakan’ın Yapımlab eğitimini almaya devam ediyor. İstanbul Film Akademi, Yaz Oku gibi platformlarda senaryo editörlüğü yapıyor, senaristliğe devam ediyor.

ESRA YURTSEVER / Raporlama ve analiz

Esra, 2007 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema- Tv – Yazarlık Bölümünden mezun oldu. Okurken sektörün pek çok alanında stajyerlik yapan Esra, mezun olduktan sonra CNNTURK te yayınlanan “Nası Yani?” adlı sohbet programında Yapım Yardımcısı ve Seyirci Koordinatörü olarak ilk profesyonel işine başlamış oldu. Ardından “Geniş Aile “ dizisi ile birlikte dizi sektörüne giriş yaptı. Daha çok Ay Yapım şirketine bağlı olarak “Al Yazmalım”, “20 Dakika”, “Kara Para Aşk” ve “Babil” dizilerinde yapım alanında görev aldı. Bu arada 2016 -2018 yılları arasında Kanal D Drama Bölümü’nde “dizi içerik sorumlusu” olarak senaryo değerlendirmeleri yapıp onların raporlarını hazırladı. Şu an dizi içeriği üretmekte ve yapım alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir.